Praca zdalna - grupa III

06 kwietnia, 2021

Temat: N jak noc

Witajcie kochani!! Zaczynamy od wiosennej piosenki na powitanie

Zadanie 1

Moja grzechotka z grochem

Poproście rodziców o 2 plastikowe kubeczki i taśmę klejącą. Do środka jednego z kubeczków wsypujemy groch, kaszę lub ryż. Sklejamy kubeczki taśmą. Nasza grzechotka gotową! Możecie dowolnie udekorować wasz instrument!

Oto filmik dla ułatwienia waszego zadania.

Zabawa z rodzicami

Kochani wystukajcie rodzicom rytm waszej ulubionej melodii . Zobaczymy czy zgadną jej tytuł!!

Zadanie 2

Poznajemy literkę N. Dzieci rozglądają się po najbliższym otoczeniu i wymieniają przedmioty zaczynające się na literkę N. Następnie spróbujcie podzielić te wyrazy na sylaby. Zadanie wykonane? Brawo!

Zadanie 3

Zabawa ze sznurkiem. Układamy na podłodze literkę N ze sznurka lub wstążki. Spacerujemy po literce stopa przed stopą. Super!!!

Zadanie 4

Uczymy się pisać N jak noc

Zadanie 5

Ostatnie zajęcia na dziś. Potrzebne nam będą: farbki i kartka papieru.

Zabawa: Paluszkowa literka.

Siadamy wygodnie przy stoliku. Maczamy jeden paluszek w farbie i odbijamy go na kartce, tworząc kształt literki N .

Wszystkie zadania wykonane??

Super zapraszamy jutro do dalszej zabawy 🙂