Podsumowanie Programu Profilaktycznego ,,Przyjaciele Zippiego" - grupa IV

26 kwietnia, 2024

W grupie IV, z dziećmi 6-letnimi realizowany był program „Przyjaciele Zippiego”.

Dzieci uczyły się rozpoznawania i nazywania uczuć smutku, radości, zazdrości, zdenerwowania.

Doskonaliły umiejętność słuchania, mówienia tego co chcą powiedzieć, zwracania się o pomoc.

Trenowały nawiązywanie przyjaźni, dbanie o przyjaźń, rozwiązywanie konfliktów z przyjaciółmi,

radzenie sobie z różnymi zmianami i stratami.

Nauczyły się piosenki o patyczaku Zippim, którą zawsze zaczynały zajęcia.

Miały mnóstwo ciekawych pomysłów, chętnie opowiadały o różnych sytuacjach jakie zdarzyły się w ich życiu,

bardzo lubiły odgrywać scenki dotyczące sytuacji konfliktowych, wymyślały ciekawe i własne rozwiązania.

Każde zajęcie kończyło się podsumowaniem.

Dzieci mówiły co im się podobało najbardziej, a co najmniej i jak się czuły w czasie spotkania.

Program „Przyjaciele Zippiego” był bardzo pozytywnie przyjmowany przez dzieci,

dostarczał im wiele radości i służył budowaniu pozytywnych relacji z innymi.

Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz korony, które ozdobiły według własnych pomysłów.

Nasz żywy patyczak Zippi trafił do nowego domku.