Praca zdalna - grupa III

14 kwietnia, 2021

Witajcie kochani tematyką dzisiejszych zajęć będą: EKOINSTRUMENTY

 

Drogie Kotki!

Rozpocznijmy zajęcia piosenką na powitanie.

Zaproście do wspólnej zabawy rodziców i rodzeństwo:

Zadanie 1

Ćwiczenie grafomotoryczne ,,Taki sam”.

Rodzic przygotowuje wycięte kształty ze sztywnego papieru-szablony, np.: trójkąt, kwadrat,koło, gwiazdę, serce. Dziecko obrysowuje je na kartkach.

Zadanie2

,,KONCERT – GRA NA PLECACH”

Dziecko klęczy na podłodze obok leżącego rodzica (rodzic leży na brzuchu na podłodze). Dziecko klęczące gra palcami na plecach rodzica leżącego. Najpierw lekko uderzając opuszkami palców, potem coraz mocniej, a następnie kantami dłoni, pięściami i całymi dłońmi. W trakcie wykonywania ćwiczeń należy zmieniać siłę i ryty uderzeń. Po chwili należy dokonać zmiany ról.

Zadanie 3

Rodzic przypomina dziecku o tym jakie mamy rodzaje instrumentów. Krótko podsumujmy, w jaki sposób wydobywa się z nich dźwięk. Wymieńmy grupy instrumentów, w których dźwięk wydajemy przez:

-uderzanie, szarpanie lub pocieranie strun smyczkiem (instrumenty strunowe)

-dmuchanie w instrument (instrumenty dęte)

-uderzanie w instrument dłonią lub pałką (instrumenty perkusyjne)

Poniżej zamieszczam zdjęcie instrumentów, proszę o rozmowę z dziećmi na ich temat, oraz link pomocniczy o instrumentach i dźwiękach przez nich wydobywanych:

Zadanie 4

Zabawa Tropiciele odgłosów i dźwięków.

Teraz zachęcam do tego aby dzieci pobawiły się w tropicieli dźwięków. Tym razem zadaniem dzieci będzie znaleźć przedmioty, które wydają dźwięk. Podajmy dzieciom 2–3 przykłady: przedmioty podzwaniające (klucze, kapsle itp.), przedmioty grzechoczące (np. połamane kredki w pudełku, pionki do gry wsadzone do pudełka), przedmioty, w które można uderzać pałeczką (np.: duże kartonowe pudełka, piłki). Dzieci szukają w domu, opukując różne sprzęty, pożądanego dźwięku. Wypróbowują różne sposoby wydobywania dźwięku oraz sprawdzają zależność głośności dźwięku od siły użytej do jego wydobycia.

Zadanie 5

Zadanie dodatkowe dla chętnych dzieci

Wykonaj dowolny ekoinstrument

DZIĘKUJĘ ZA ŚWIETNĄ ZABAWĘ !

DO JUTRA KOCHANI !

837

Powered by moviekillers.com themekiller.com watchanimeonline.co