Praca zdalna - grupa III

15 kwietnia, 2021

WITAM WAS W KOLEJNYM DNIU NASZEJ ZABAWY !

Temat dnia: „Drugie życie odpadów”

Zapraszam do zapoznania się z wierszem „KOLOROWA SEGREGACJA”:

https://eduzabawy.com/wierszyki/agata-dziechciarczyk/kolorowa-segregacja/

Zadanie 1

Teraz zachęcam do zapoznania dzieci ze słowami i melodią piosenki „Świat w naszych rękach- Eko piosenka”. Link do piosenki:

Zadanie 2

Porozmawiajmy z dzieckiem na temat segregacji śmieci, zwróćmy uwagę na to aby śmieci wrzucać do odpowiednich pojemników, w zależności od rodzaju odpadów. Wytłumaczmy dziecku znaczenie kolorów podczas segregowania.

Zadanie 3

Zabawa ruchowa „Hop do kosza”

Poproście dziecko żeby zbudowało z klocków 3 kwadraty, niebieski, żółty, zielony. Jeżeli braknie klocków, to zamiast kwadratów mogą być linie- to będą nasze kosze na śmieci. Podpisujemy je PAPIER-niebieski, PLASTIK-żółty, SZKŁO-zielony. Rodzic podaję rodzaj odpadu, a dziecko musi wskoczyć do odpowiedniego kosza. Kosze mogą być wykonane z innych materiałów, ważne jest zachowanie kolorów.

Zadanie 4

Zabawa „Po dwa, po trzy”. Zadaniem dziecka jest podanie odpowiedniej liczby przedmiotów znajdujących się w pokoju w określonym kolorze. Np. wymień dwa przedmioty w kolorze żółtym.

ĆWICZENIA RELAKSUJĄCE–,,USYPIAMY MISIA”

Relaks przy muzyce. Podczas słuchania muzyki prowadzący (rodzic) spokojnym głosem opowiada jak zasypia miś. Jak zasypiają jego części ciała (oczy, głowa, ręce, nogi), jak misie rozluźniają się.

Zadanie 5

Na koniec zachęcam do obejrzenia krótkiego filmiku o ekologii. Poniżej zamieszczam link:

Zadanie 6

Dziękuję za super zabawę!

Pamiętajcie Moi Kochani:

DBAJMY O ŚRODOWISKO !

Pozdrawiam.

416

Powered by moviekillers.com themekiller.com watchanimeonline.co