Praca zdalna - grupa III

08 kwietnia, 2021

Temat : Pory roku

Witam kochane przedszkolaki

Przypomnijmy sobie piosenkę o wesołych planetach.

Zadanie 1

Paluszkiem po ekranie.

Zadanie 2

Rozwiąż zagadki: Tęsknimy za nią po długiej zimie, czekamy, kiedy zimno minie.(wiosna)

O tej porze roku mamy wakacje, ciepłe dni i kwitnące akacje, kolorowe kwiaty i złociste promienie.(lato)

Kolorowe liście rozrzuca dookoła, żołędzie i kasztany, które zabiorę do przedszkola.(jesień)

Przychodzi po jesieni. Bywa mroźna i sroga. Śnieg zostawia w ogródkach, a szron na samochodach. (Zima)

Zadanie wykonane? Gratuluję:-)

Zadanie 3

Obejrzyj film i wykonaj piękny rysunek twojej ulubionej pory roku!!

Zadanie 4

Zapraszam do wykonania pracy ,, Pudełko na skarby ”

Poproście rodziców o dowolnej wielkości pudełko tekturowe. Ozdabiamy pudełko według własnych pomysłów, używając dostępnych materiałów plastycznych: papieru kolorowego, kleju, tasiemek, waty, farb, flamastrów itp.

Jestem pewna że wszystkie pudełka na skarby są piękne!!

Zadanie 5

Zapraszam do nauki wierszyka! Wierszyk o pogodzie

Dziś opowiem wam bajeczkę jak się słońce bawi z deszczem. Najpierw malusieńkie krople lekko spadały na trawę, lecz za chwilę mocniej, szybciej deszczyk zaczął swą zabawę! Nagle huk! Nagle grzmot! Burza zatrzęsła drzewami! Zaraz jednak piękna tęcza ukazała się przed nami! Słońce wyjrzało zza chmurki, uśmiechnęło się szeroko i promienie rozdawało wszystkim dzieciom naokoło!

Zadanie 6

Ostatnie Zadanie! Powtórzmy sobie pogodę po angielsku!

Żegnam was 🙂

Buziaki 🙂