Praca zdalna - grupa IV

Witamy Was  Przedszkolaki 🙂 Zapraszamy do zabawy 🙂

Temat dzisiejszych zajęć to: Ochroń Ziemię

Na początek zatańczcie „ Tańce Połamańce” 🙂

Ciekawe jesteśmy czy możemy Was nazwać przyjaciółmi przyrody? Kto to jest przyjaciel? (pomaga,….) Podobnie zachowuje się przyjaciel przyrody. Posłuchajcie piosenki:

„ Ochroń Ziemię”

Pytania do piosenki:

1. Z ilu zwrotek składa się piosenka? Czy ma refren?
  2. Co zmieniają dorośli na ziemi?
  3. Co powinny zrobić dzieci?

Wypowiedzi na temat: „Jak mogę dbać o Ziemię”

Co możecie zrobić, żeby pomóc ziemi? Jak o nią dbać?

Popatrzcie na obrazki. Co robią dzieci? Czy wszystkie dbają o naszą Ziemię? (TAK, NIE)

Ziemia jest naszym domem, dlatego musimy o nią dbać.

Jak możemy pomóc Ziemi?”- praca z obrazkiem.

Przyjrzyjcie się obrazkom . Spróbujcie powiedzieć, w jaki sposób dzieci mogą pomóc naszej planecie? O czym powinny pamiętać?

Obejrzyjcie  obrazki przedstawiające odznaki przyjaciela przyrody. Zaprojektujcie  własną odznakę:

Lub

Wykonajcie pracę plastyczną o tematyce „Jak piękna jest nasza planeta „ wykorzystując do tego materiały takie jak :kolorowy papier ,mazaki, bibuła, kolorowe gazety ze zdjęciami roślin czy zwierząt, ścinki materiałów ,klej , farby plakatowe. Powodzenia!

Na koniec zapraszamy do zabawy przy piosence 🙂

Miłego dnia Kochani 🙂