#zostańwdomu - 03.06.2020 r.

03 czerwca, 2020

Witam Kochane Dzieci i Szanowni Rodzice!

Dzisiaj, pierwsza część zajęcia kieruję  moim Kochanym przedszkolakom,

a w drugiej części będę chciała zwrócić się do Rodziców o przemyślenie pewnej sprawy, dotyczącej MUZYKI 🙂

Muzyka ma ogromny wpływ na człowieka! Muzyka daje nam radość,  energie,  uszczęśliwia nas, gdy słuchamy ulubionych piosenek i melodii, oraz poczucie satysfakcji z własnego muzykowania!

Posłuchajcie piosenki pt. „Muzyka”

Zaproszę teraz wszystkich do w szkoły muzycznej!

Kochane dzieci, mam dla Was PIANINKO  – online

Spróbujcie, zagrać na nim melodię znanej piosenki  🙂

Napiszę Wam nuty, ciekawa jestem, czy poznacie piosenkę, którą sami wykonacie?

G – E – E / F – D – D / C – E – G /

G – E – E / F – D – D / C – E – C /

(wlazł kotek na płotek….)

skopiujcie i otwórzcie poniższy link w nowej karcie

A teraz zapraszam do tańca przy piosence pt. ,,Biegające nutki”

A teraz trochę informacji o instrumentach muzycznych

Przypomnijcie naszą piosenkę o instrumentach, możecie naśladować grę na tych różnych instrumentach

Posłuchajcie piosenkę Trzech muzyków z kontrabasem.

Powiedźcie, na jakich instrumentach grali muzycy? (kontrabas, gitara, bęben, flet)

Obejrzyjcie Muzyczną Przygodę Matyldy.

Matylda, jest uczennicą klasy skrzypiec, ćwicząc, nie potrafi opanować zadanego ćwiczenia.

Z pomocą przychodzi Świerszcz, który zaprasza ją do magicznego Świata Muzyki, gdzie dziewczynka uczy się gry od muzykujących zwierzaków.

Przy następnej piosence możecie naśladować grę na skrzypcach:

Drodzy Rodzice!

Każdy rodzic zna zainteresowania swojego dziecka. Jakie zdolności przejawia!

Zdolności można rozpoznać już w wieku 4–6 lat. W jaki sposób? Obserwując dziecko. Zwracając uwagę, co lubi robić, jakie czynności świetnie mu idą i sprawiają największą frajdę.

Pielęgnowanie talentów wspaniale wpływa na ogólny rozwój młodego człowieka. To właśnie dlatego dziecku często udaje się potem zabłysnąć w jakiejś dziedzinie! Oczywiście pod warunkiem, że dziecko ma szansę rozwijać je przy wsparciu rodziców.

Naukowcy potwierdzają, że mózg osoby kształconej muzycznie jest inaczej rozwinięty niż u osób pozbawionych takiej edukacji. Poprawie ulega motoryka (współpraca obu półkul), łatwiej uczyć się języków obcych i wzrasta umiejętność analizy matematycznej (lewa półkula), podwyższa się kreatywność (prawa półkula). Wszystko to umożliwia muzykom szybszą analizę problemów i podawanie gotowych rozwiązań.

Szkoła muzyczna w Skarżysku Kamiennej  prowadzi rekrutację na następujące instrumenty:

fortepian,

skrzypce,

gitara,

akordeon,

perkusja,

flet,

klarnet,

saksofon,

trąbka

Jeżeli ktoś jest zainteresowany, proszę wejść na stronę PSM I stopnia w Skarżysku Kamiennej i zapoznać się z informacja odnośnie rekrutacji.

Termin składania wniosków o przyjęcie do szkoły do dnia 15 czerwca 2020 r.

Proszę Rodziców przemyśleć decyzję, dotycząca nauki w szkole muzycznej.

Przyjęcie do szkoły muzycznej obejmuje dzieci w wieku od 7 – 16 lat.

W tym roku mam na myśli zdolne rodzeństwo naszych przedszkolaków.

Jeżeli uważacie Państwo, że dziecko jest jeszcze za małe, to wróćcie do tej sprawy za rok lub za dwa lata.

Proszę obejrzeć przykładowe BADANIA  PRZYDATNOŚCI  do szkoły muzycznej

Pozdrawiam cieplutko!