#zostańwdomu - 12.05.2020 r.

12 maja, 2020

ZABAWY Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

Hello! Witamy Was Kochani! W tym tygodniu porozmawiamy trochę o tym, jak się czujemy! Mamy nadzieję, że Wy możecie śmiało krzyknąć GOOD! Or  HAPPY! 🙂

Zacznijmy od piosenki na powitanie 🙂

Teraz mała rozgrzewka i szybkie przypomnienie części ciała:-) śpiewamy!

Feelings

Zapoznajcie się z nowymi słowami. Posłuchajcie piosenek dwa lub nawet trzy razy żeby dobrze je zapamiętać.

Zapraszamy Was do zabawy z piosenką „ If you happy”

Już ją trochę znacie! Postarajcie się naśladować wszystkie emocje występujące na nagraniu 🙂

Kolejna zabawa polega na wykonywaniu różnych min o których mowa w piosence. Melodia jest  Wam doskonale znana, gdyż jest to inna wersja „Hockey, Pockey”.  W trakcie zabawy możecie zakrywać i odkrywać dłońmi twarz, prezentując kolejno miny wesołą, smutną, złą, przestraszoną, zdziwioną, niemądrą.

Kolejna piosenka ze stworkami na pewno Wam się spodoba:-)

Rysowanie na plecach

Czas na krótki odpoczynek i zabawę w rysowanie na plecach.:)  Usiądźcie  wygodnie  i zaproście do zabawy rodziców lub rodzeństwo. Rodzic rysuje na  plecach buzię – smutną, wesołą, złą, przestraszoną itd. Wy musicie odgadnąć jaką minę narysował Wasz rodzic. Później zamiecie się rolami:-)

Pora na rozwiązanie Quizu:-) i sprawdzenie ile zapamiętaliście z  zajęć. Do dzieła!

Obejrzyjcie różne scenki, po czym powiedzcie jakie emocje towarzyszyły występującym bohaterom. Z trzech podanych odpowiedzi wybieramy jedną Powodzenia:-)

Zadanie specjalne

Narysujcie na małych kartkach buzie o różnych emocjach (każdą 2 razy): wesoły, smutny, zły, głodny, zadowolony, przestraszony i śpiący – to będą Wasze karty do zabawy. 🙂 Możecie je także wydrukować, ale zachęcamy do stworzenia własnych 🙂

Gotowe karty wykorzystaj do zabawy!

MEMORY

Czyli szukamy par. Poproście rodziców lub rodzeństwo, aby schowali w całym domu wszystkie karty. Waszym zadaniem jest je znaleźć i skompletować. Włączcie stoper i sprawdźcie, ile Wam to zajmie czasu! Nie zapomnijcie nazwać po angielsku znalezionych kart. Gotowi? START!

 

Na zakończenie piosenka ,którą już znacie:-) Bye- Bye!

Już się żegnamy i Was serdecznie pozdrawiamy:-)

Trzymajcie się dzieciaczki! Buziaczki

Pani Kamilka i Pani Magda 🙂

Powered by moviekillers.com themekiller.com watchanimeonline.co