#zostańwdomu - 15.04.2020 r.

15 kwietnia, 2020

ZABAWY  Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

Hello  !!!Witamy Was Kochani!!!

Dzisiaj  przeniesiemy  się na farmę ,gdzie poznacie zwierzęta ,które na niej mieszkają. Porywamy Was do zabawy 🙂

THE ANIMALS ON THE FARM

Na początek przywitajcie  się  ze zwierzętami które dzisiaj poznacie 🙂

Posłuchajcie  piosenki „ Good Morning, Farm Animals”

Zatańczcie razem z Nimi.

Nowe słowa jak zawsze musimy kilka razy powtórzyć . Siadajcie wygodnie , słuchajcie

i starajcie się zapamiętać jak najwięcej.

W kolejnej piosence utrwalamy nie tylko nazwy zwierząt, ale  również odgłosy jakie wydają.

Zauważcie, że odgłosy niektórych zwierząt w języku angielskim  brzmią zupełnie inaczej niż w naszym.

Sprawdźcie to 🙂

Czas na zabawę w zgadywanki  -What’s in the window?

Jesteśmy ciekawe czy odgadniecie jakie zwierzęta  pojawia się w oknach 🙂 Powodzenia!

Dalszy ciąg zagadek , kto to taki? wiecie? What is it?

Nadstawcie uszy, kogo słyszycie? What’s that sound ?”

Zwierzęta wybrały się na wycieczkę pociągiem.  Sami zobaczcie, kto do niego wsiadł i w jakiej kolejności.

A może ktoś z Was policzy ile zwierząt wybrało się na wycieczkę?? Spróbujecie? One, two,….

Oto kilka zabaw ,które możecie wykorzystać w domu. Będą potrzebne obrazki przestawiające zwierzęta na wsi,

(mogą to być obrazki z Waszych kolorowanek) .

Jeśli nie macie możecie zastąpić je figurkami czy maskotkami.

Which one is missing? – rozkładamy karty obrazkowe przedstawiające zwierzęta na dywanie.  Mogą to być również figurki zwierzątek lub maskotki Dzieci zamykają oczy.  Rodzice mówią close you eyes. Abracadabra, abracadabra, one, two, three.. open your eyes. Which one is missing? Zadaniem dzieci jest odgadniecie jakiego obrazka brakuje.

Magic eye – rozkładamy karty obrazkowe na dywanie. Nazywamy wszystkie zwierzątka po kolei. Następnie odwracamy do dołu jedną kartę i ponownie nazywamy wszystkie zwierzątka razem z tą zasłoniętą. Potem znowu odwracamy drugą kartę i znowu nazywamy wszystkie karty razem z dwoma odwróconymi. Potem odwracamy trzecią, czwartą, itd. Dzieci próbują zapamiętać wszystkie odwrócone obrazki.

Simon says” – ta zabawę już znacie. Rodzice podaja komendy poprzedzone słowami „Simon says…”, wykonując jednocześnie podaną komendę: Show me a duck, Show me a horse, itd. Dziecko wykonuje komendę tylko jeżeli jest ona poprzedzona słowami „Simon says…”.

Teraz usiądźcie sobie wygodnie i obejrzyjcie jak  śmiesznie  potrafią zachować się  niektóre zwierzęta „ Funny  Farm Animals”

Zachęcamy was do stworzenia własnych zwierzątek z papieru.

Jak je wykonać dowiecie się ze strony poniżej

Na koniec poruszajcie się przy piosence którą już znacie. Udanej zabawy 🙂

Dziękujemy za zajęcia. Na pewno świetnie sobie poradziliście.

Pozdrawiamy Was serdecznie 🙂

Pani Kamila i Pani Magda