#zostańwdomu - 15.05.2020 r.

15 maja, 2020

Witam dzieci i ich rodziców. Zapraszam wszystkich do zabawy logopedycznej.

Zaczynamy od ćwiczenia oddechu

Latająca pszczółka

Papierowa, latająca pszczółka wprawiana w ruch przez mocne dmuchnięcie to przykład na zabawkę oddechową kształtującą siłę oddechu. Zabawkę można przygotować wraz z dzieckiem a następnie bawić się próbując osiągnąć rekordową odległość lotu pszczółki. W grupie dzieci można urządzić również zawody, czyja zabawka poleci najdalej lub trafi w określone miejsce.

Do przygotowania latającej pszczółki potrzebny jest żółty papier, kalka techniczna lub biały czy niebieski papier na skrzydełka, klej, zszywacz, gruba słomka do napoi [przecięta na pół] oraz marker. Elementy pszczółki można wyciąć nożyczkami lub zrobić przy pomocy dziurkaczy ozdobnych [koła o średnicy 2,5 cm oraz serduszka].

 

Aby zrobić pszczółkę należy przygotować niewielki prostokątny kawałek papieru, nawinąć go na słomkę a następnie skleić. Zwinięty rulonik zdejmujemy ze słomki, spłaszczamy koniec i zszywamy zszywaczem biurowym.

Pszczółkę robimy z żółtego kółka oraz dwóch serduszek wyciętych dziurkaczem z kalki technicznej. Na skrzydełka możemy też użyć białego lub błękitnego papieru. Na kółku rysujemy paski, oczy, buzię oraz czułka a następnie naklejamy skrzydła. Gotową pszczółkę naklejamy na rulonik papieru w miejscu zszycia. Dorysowujemy żądło.

Papierowy element z pszczółką nakładamy na grubą słomkę [trzeba ją przeciąć na pół, bo jest zbyt długa dla dziecka] a następnie siłą oddechu wprawiamy w lot. Pamiętamy o kształtowaniu prawidłowego toru oddechowego czyli przypominamy dziecku o nabraniu powietrza nosem i wydechu ustami:) Latająca pszczółka to dobre ćwiczenie oddechowe i fajna zabawa! Polecam szczególnie do przeprowadzenia w grupie dzieci.

 

A teraz poćwiczcie swoje języki

A teraz zapraszam na utrwalanie głoski „sz”

Na koniec zapraszam do zabawy z logorytmiką

 

Życzę miłej zabawy pani Dominika 🙂

391

Powered by moviekillers.com themekiller.com watchanimeonline.co