#zostańwdomu - 29.06.2020 r.

29 czerwca, 2020

ZABAWY Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

Witajcie Kochani!

Dzisiaj poznacie słowa ,które kojarzą nam się z latem i upragnionymi wakacjami:-), które są już tak blisko:-)

Na rozgrzewkę rozruszamy ciało przy piosence „Move with me”

Zaczynamy:-)

Teraz czekają na Was nowe słowa.  Popatrzcie na obrazki, posłuchajcie nagrań i powtarzajcie najlepiej kilka razy! 🙂

prezentacja

Jak już zapoznaliście  się z nowymi słowami, zapraszam do zabawy przy  piosenkach . Do dzieła! 🙂

ZADANIE

Narysujcie na małych kartkach: słońce, lody, okulary, klapki, kapelusz i piłkę. 🙂 Możecie je także wydrukować, ale zachęcam do stworzenia własnych 🙂

Gotowe karty wykorzystaj do zabawy!

ZABAWA „FIND IT!”

Ułóż karty jedną na drugiej, tak, aby nie było widać obrazka. Losuj po kolei karty, w nazywając je. W pierwszej rundzie pokazuj je tylko sobie, w kolejnej rundzie możesz pokazać je pozostałym członkom rodziny!

Spróbuj znaleźć w swoim domu przedmioty znajdujące się na kartach. Spróbuj je dopasować i nazwij ich kolory po angielsku.

ICE CREAM

Umiecie rysować lody? Jeśli nie obejrzycie krótki filmik i przy okazji powtórzcie kolory:-)

Czas na bajkę . Peppa wraz z rodziną wybrała się na plaże. Zobaczcie jak się bawiła:-)

Na koniec posłuchajcie nowej piosenki. Jak się spotkamy powiecie czy Wam się spodobała:-)

Dla chętnych zamieszczam karty pracy do kolorowania i utrwalania liczenia.

Kochane przedszkolaki dziękuję Wam   za wspólne  zabawy z językiem angielskim:-)

Teraz  przyszedł czas na odpoczynek i wakacje:-) Bawcie się dobrze! Pozdrawiam  i przesyłam buziaczki. Pani Kamilka

BYE_BYE:-)