Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego ,,Wiśniowe Wzgórze" - grupa III i IV

09 maja, 2024

08 maja dzieci z grupy III i IV odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne „Wiśniowe Wzgórze” w Dębnie k. Nowej Słupi.

W tym wyjątkowym miejscu przedszkolaki brały udział w warsztatach edukacyjnych „Ziołomania w kuchni, łazience i domowej aptece”.

Podczas warsztatów dzieci miały możliwość zaprojektować i wykonać pachnące sole kąpielowe z dodatkiem aromatycznych ziół i kwiatów.

Przedszkolaki z wielką chęcią i zaangażowaniem samodzielnie zrobiły masło, które później ze smakiem zjadły z pysznym wiejskim chlebem.

Na stole nie brakowało jedzenia, było mnóstwo pyszności do spróbowania i wspaniała herbatka do picia.

Dodatkową atrakcją było „dojenie” krowy Celiny,

zabawy na dmuchańcu, zbieranie kwiatów na pobliskiej łące i szalone tańce przy skocznej muzyce.

To niezwykle urokliwe miejsce wszystkich uczestników wycieczki zachwyciło i oczarowało.